Do uszycia portmonetki, potrzebuję kawałka materiału w ształcie prostokąta, dodatkowo kawałka tasiemki do wykonania zawieszki (uszyłam z tego samego materiału), kawałka koronki i zapięcia (użyłam plastikowego zatrzasku, może sprawdzić się również guzik).
Ustaliłam potrzebny wymiar jako 17 cm szerokości i 8 cm wysokości:

Według przedstawionego wzoru potrzebowałam prostokąt o wymiarach 19x48 cm.
Prostokąt ten złożyłam wg schematu:

Mój materiał nie miał znacząco różniących się stron, natomiast prawa strona materiału powinna być od środka.
Następnie włożyłam między warstwy materiału zawieszkę:

Następnie narysowałam linie szycia i obszyłam maszyną pozostawiając na obwodzie 3 odcinki nie zszyte, dwa przy półkolu na zamocowanie koronki i cały dolny bok.
Ostatecznie wydlądało to tak:

Następnie wyciełam kształt, używając nożyczek o ząbkowanym ostrzu. Takie ząbki są niezbędne, by po wywróceniu na prawą stronę, kształt łuku był półokrągły. Jeśli nie posiadałabym takich nożyczek, wycięłabym takie ząbki zwykłymi nożyczkami.

Wywracam na prawą stronę i zaprasowuję krawędzie. Portmonetka jest prawie gotowa :)

Następnie w pozostawionych otworach mocuję koronkę

I przeszywam maszyną zarówno koronkę jak i krawędzie portmonetki:

Pozostało już tylko przymocowanie zapięcia, używam w tym celu napownicy kupionej za najniższą cenę, chyba ok 40 zł, która doskonale się sprawdza:

I portmonetka jest już gotowa:


Prawda, że to jest proste?
Myślę, że tak małą ilość ściegu, dla kogoś nie ma maszyny, można uszyć ręcznie.
Oczywiście ozdobienie w formie koronki, czy zawieszka nie są obowiązkowe. Portmonetkę można ozdobić wg własnego pomysłu. Ja miałam taki pomysł, a z niecierpliwością, czekam na Wasze pomysły :)
Powodzenia !!!

Comments (0)
Be the first person to comment this post.
Add comment